Kralupský kilometr 2014

V sobotu 30. srpna proběhl v loděnici Kotva již druhý ročník obnovené tradice v plavání v řece Vltavě. Teplota vzduchu ukazovala pouhých 14 stupňů Celsia a účastníky čekala trasa dlouhá 1000 m v sedmnáctistupňové řece. Pro mnohé nepředstavitelné, přesto účast byla více jak dvousetprocentní oproti loňskému prvnímu ročníku.

Atmosféra nejen na břehu byla velmi příjemná a přátelská. A ne malou měrou tomu jistě pomohlo právě vyšlé slunce, podpora všech, ale například i přítomnost „Švejkovců". 
Ano i Švejk zde měl, jak na břehu, tak i ve vodě, velkou podporu. Ve vodě Švejka zastupovali hned tři nadšenci oděni do retro proužkovaných pánských plavek s laclem, vláčící s sebou po celou dobu plavby bójku s postavičkou Švejka. 
Své plavecké zkušenosti předvedla i nejmladší účastnice Michaela Svobodová, pětibojařka, která řeku plavala mimo kategorie a soutěž. Patří jí velký respekt. Ač nejmladší, doplavala do cíle jako první s neuvěřitelným časem 14:02 minut. 
Až o 42 vteřin později doplavat první registrovaný účastník závodu Lukáš Boháček. S časem 15:02 minut mu patří v kategorii mužů 1. místo. Druhé místo obsadil s časem 16:48 minut Martin Kořínek a třetí doplaval Pavel Janouškovec s časem 17:23 minut. 
Kategorie žen měla pouze tři účastnice. Přesto byly obsazeny pouze první dvě pozice. První doplavala loňská organizátorka Kralupského kilometru Alena Fohlová s časem 21:40 minut a stříbrnou příčku obsadil „tandem" Dagmar Vrátná a Alena Škvarová s časem 23:35 minut. 
Časový rozdíl mezi Míšou Svobodovou a posledními Švejkovci činil neuvěřitelných 14 minut. 
Pod heslem: „Nezáleží vyhrát, ale zúčastnit se" obdrželi všichni účastníci plaveckého závodu Ocenění za účast na Kralupském kilometru a my se těšíme na další, již třetí roční, kde se opět na startu sejdeme v ještě hojnějším počtu.

Převzato z Kralupského zpravodaje,

Autor: Lenka Císlerová

   

Město Kralupy