6 zlatých medailí z mistrovství republiky

Největší úspěch kralupského plavaní v historii, 6 zlatých medailí z mistrovství republiky pro Kralupy
Šest zlatých medailí přivezli kralupští plavci z letošního mistrovství republiky a Kralupy se zařadili mezi nejúspěšnější plavecké oddíly v ČR.

Úspěch je o to cennější, ze jsme ho dosáhli v kategorii desetiletých, kde plavci mají pře sebou ještě celou plaveckou kariéru. Asi nejvíce potěšily dvě zlaté medaile ze štafet, které získalo kvarteto ve složení Bára Berková, Bětka Čiperová, Verča Laurová, Viktorie Mostková.
Individuálně se pak neskutečně prosadila Viktorie Mostková s celkovým ziskem 4 zlatých medailí z individuálních závodů a 2 zlatých ve štafetě. Viky pak navíc vítězila často s velkým náskokem a od dob olympijského vítěze v hokeji Martina Procházky jde možná o největší kralupský sportovní talent.
Co stojí za takovým úspěchem kralupského plavaní jsme se zeptali předsedy oddílu Honzy Šáry: „Již v minulosti jsme měli několikrát nakročeno k podobným kralupským úspěchům, ale trenérskou práci vždy zhatily vnější události jako povodně a následné uzavření bazénu, či rekonstrukce bazénu, která se neplánovaně protáhla na rok a půl a většina kralupských dětí musela s plaváním skončit. Moc bychom si přáli, aby další plánované rekonstrukce bazénu proběhly rychle a v letních měsících, tak aby neznamenali pro zhruba stovku kralupských dětí konec jejích plaveckého snažení. A jestli mohu, moc rád bych poděkoval jak trenérům této nyní úspěšné kategorie desetiletých (Tomáš Brtník, Martin Kořínek), tak i všem ostatním, kteří připravují ještě mladší děti, nebo se věnují starším. Naše trenérská parta čítá nyní víc než desítku dobrovolných obětavců."
Dodejme ještě, že další úspěchy lze očekávat na mistrovství republiky staršího žactva a juniorů, kam se z trenérské skupiny Pepy Davídka kvalifikovaly Katka Berková a Michaela Svobodová (výsledky budou známy po uzávěrce tohoto čísla Zpravodaje).


Ing. Mgr. Petr Hantych

   

Město Kralupy