Ročenka 2007

Plavecký oddíl v Kralupech nad Vltavou je organizován pod hlavičkou TJ Kaučuk Kralupy. Tréninky probíhají v městském plaveckém bazénu.Plavecký sport v našem oddíle může provozovat každý od žákovského věku až po dospělé plavce.Do plavecké přípravky přijímáme děti od 5 let, vždy po prázdninách a počátkem února každého roku.

Výcvik nejmenších plavců,který je pro děti více hrou a zábavou, probíhá přibližně 2-3 roky.Dále potom ti, kteří výcvik úspěšně zvládnou, postupují do dalších družstev, kde se postupně nároky na plavce zvyšují, plavání se stává sportem a pobyt ve vodě tvrdým tréninkem.Zde je pro plavce odměnou čas, který dosáhne na závodech, neméně i pocit, že dělá něco pro své zdraví a kondici.

 

Rok 2007 musím hodnotit z hlediska sportovních výkonů jako nejlepší za poslední roky. Celkově došlo ke zlepšení výkonnosti našich plavců ve všech věkových kategoriích, což dokumentuje pohled na krajské i celostátní tabulky plaveckých výkonů v jednotlivých plaveckých disciplínách. Ve všech kategoriích došlo k posunu našich plavců směrem vzhůru.Za velký úspěch pro náš oddíl považuji postup a výkony žáků na Krajském přeboru žactva Příbrami ve složení Franta J.,Plavcová L.,Boháček L.,Šaroch M., Franc T., Benešová L.,Novotná M.,Šturza Z., Vodičková S.,Slanina O., Řehounek O. Všichni podali velmi dobré výkony, padlo celkem 17 osobních rekordů.Vrcholem byly stříbrné,resp.bronzové medaile ve štafetách na 4x50kraul a 4x50polohově družstev žáků a splnění kvalifikačních časů pro Mistrovství ČR žactva ve Zlíně u J.Franty, L.Plavcové a T.France.Jen velmi těsně unikl postup L.Benešové a M.Šarochovi.Ani plavci ve starších kategoriích nezůstali pozadu.Na Mistrovství ČR dorostu se kvalifikovali T.Brtník a I.Šárová, M.Dlouhé a M.Prášilovi postup unikl jen o vlásek.

Věřím že všechny tyto úspěchy poslouží jako motivace pro další zkvalitnění tréninku a případné dílčí nezdary nikomu nevezmou radost ze sportu a touhu se zlepšovat.

   

Město Kralupy