Pomůcky a vybavení pro plavce

V tomto článku pro Vás Tomáš připravil informace o pomůckách a vybavení pro plavce, které využíváme při trénincích a závodech. 

Plavky

Nejdůležitější je materiál, který dlouho vydrží. Speedo dělá Endurance+, Arena Waternity, logo je vždy vzadu (Speedo: http://www.surfcdn.com/fp/92431-b.JPG , Arena: http://www.arenaswimwearstore.com/ ) Jsou trochu dražší (chlapecké kolem 400), zaručeně ale vydrží. Střih si každý může vybrat sám podle toho, co mu vyhovuje, nejpohodlnější jsou nízké slipáče, pro holky jednodílné. Nohavičkové plavky nebo trenky se postupně vytahají, při plavání pak plápolají kolem plavce a může ho to odvádět od soustředění se na trénink.

Brejličky

Zkrátím to, asi nejlepší volba pro děti speedo vanquisher II junior. Stojí kolem 500, ale jsou ideální na tréninky (netlačí) i na závody (nepadají). Jsou pohodlné pro dětský obličej, nemlží se...a taky dobře vypadají.:)
http://elsmoreswim.com/popup_image.php?pID=3799&osCsid=17bfe6a1116d03a505a7e95fba0a3368

Deska

Nejdůležitější je tvar, vyvarovat se "šipkám". Bylo by dobré, kdyby měl každý svou, na tréninku si je zapomínají připravovat, pak se taky hodí, když trénujeme jinde, jako např. minulý týden nebo na soustředku. Co nejméně různých úchytů, tím lépe.
https://xtremeswim.com/shop/speedo-adult-kickboard/#!prettyPhoto[product-gallery]/0/

Piškot (pullboy)

Zatím zbytečné, používáme méně, na bazéně máme nové a velikostí ideální, které stejně asi už neseženete.
http://www.esportsnuria.com/es/pull-boy/54-pullboy-speedo.html

Ploutve

Máme v oddíle všechny velikosti, dětem rostou nohy, ještě bych s tím počkal, oddíl zatím zajišťuje.

Packy

Nepoužíváme a ještě dlouho používat nebudeme. Nekupujte.

Ručník

Prodávají se plavecké ručníky, které se po osušení dají vyždímat a fungují dále. Ušetří se hodně praní normálních ručníků a nezabírají žádné místo.
http://www.outdoor-sports.cz/speedo-rucnik-sports-towel/

Pytel na pomůcky

Jestli budou mít děti svou desku, piškot nebo další pomůcky, hodí se plavecký vak, který je síťkovaný a pomůcky schnou i v něm. Dobré pro bordeláře (takže děti), kteří si batoh po plavání nevybalují.:)
http://www.aquastelle.gr/aquastore/images/mesh_bag.jpg

Závodní plavky

Jsou hodně drahé a moc nevydrží. Zatím zbytečná investice, děti se bez nich obejdou.

Šnorchl

Je to docela drahá věc (cca 800 kč), ale je to pomůcka k nezaplacení. Musí mít celá tréninková skupina, je tedy na domluvě mezi rodiči, jestli do šnorchlu investovat. Je potřeba plavecký šnorchl, potápečský vede do strany a překáží pohybům paží a nemá zpevněné čelo.
http://www.wigglestatic.com/product-media/5360078774/Centre%20Line%20Snorkel_original_0.jpg?w=1000&h=1000&a=7

Předtím než se rozhodnete pro nákup jakékoliv plavecké pomůcky nebo závodních plavek, raději vše předem proberte s trenérem, který Vám poradí, které pomůcky nebo plavky jsou nejlepší.

   

Město Kralupy